Stage Schedule

YVRMainStageBanner

YVR Main Stage Global Village Stage Coast Capital Savings pop UP zone Minoru Stage Sport PopUp Culinary Stage Kids World Bamboo Theatre Imagination World at the Library Performance Hall at the Cultural Centre
4:00 pm
4:15 pm
4:15 pm
4:45 pm
Matice Del Sur
4:15 pm
4:45 pm
Shamik Bilgi
4:15 pm
4:45 pm
Uno Mas
4:15 pm
4:35 pm
UBC Quidditch
4:15 pm
4:45 pm
Max Straczek
4:15 pm
4:45 pm
Harrison Lee
4:30 pm
4:45 pm
4:45 pm
5:30 pm
Mngwa
4:45 pm
5:15 pm
Harrison Lee
5:00 pm
5:15 pm
5:15 pm
5:45 pm
Chris Hamilton
5:30 pm
5:30 pm
6:00 pm
Alcvin Ryūzen Ramos
5:30 pm
5:55 pm
Vancouver Ki Society
5:30 pm
6:00 pm
Daryle Nagata
5:45 pm
6:00 pm
6:00 pm
6:30 pm
Chris Hamilton
6:15 pm
6:15 pm
7:00 pm
Dirty Radio
6:30 pm
6:45 pm
7:00 pm
7:00 pm
7:25 pm
X Corp Drumline
7:00 pm
7:30 pm
Adalat Dancers
7:00 pm
7:25 pm
UBC Quidditch
7:00 pm
7:30 pm
Curtis Luk
7:00 pm
7:45 pm
Khac Chi
7:15 pm
7:30 pm
7:30 pm
8:30 pm
The Freshest
7:30 pm
8:30 pm
This is a ticketed event.
Compass by Cindy Mochizuki
7:45 pm
8:00 pm
8:00 pm
8:45 pm
En Karma
8:15 pm
8:30 pm
8:30 pm
9:45 pm
Verbal Jint
8:45 pm
9:00 pm
9:15 pm
9:30 pm

YVR Main Stage

Global Village Stage

Coast Capital Savings pop UP zone

Minoru Stage

Sport PopUp

Culinary Stage

Kids World

Bamboo Theatre

Imagination World at the Library

Performance Hall at the Cultural Centre

YVR Main Stage Global Village Stage Coast Capital Savings pop UP zone Minoru Stage Sport PopUp Culinary Stage Kids World Bamboo Theatre Imagination World at the Library Performance Hall at the Cultural Centre
11:00 am
11:00 am
11:30 am
Tetsu Taiko
11:15 am
11:30 am
11:30 am
12:00 pm
Akhil Jobanputra
11:30 am
12:00 pm
Calpulli Cemanahuac
11:30 am
12:00 pm
Mr. Fantastik
11:30 am
11:55 am
Axé Capoeira
11:45 am
11:45 am
12:15 pm
Kimiko Suzuki
11:45 am
12:15 pm
Ginalina
12:00 pm
12:00 pm
12:30 pm
Jocelyn Pettit Band
12:15 pm
12:15 pm
12:45 pm
Zion Children
12:30 pm
12:30 pm
1:00 pm
Mad Riddim
12:30 pm
1:00 pm
Alex Maher
12:30 pm
1:00 pm
Music with Marnie
12:45 pm
1:00 pm
1:15 pm
1:15 pm
1:45 pm
Ginalina
1:30 pm
1:30 pm
2:00 pm
World of Poetry
1:30 pm
2:00 pm
Malagrupa
1:30 pm
1:55 pm
Axé Capoeira
1:30 pm
2:00 pm
Purple Pirate
1:45 pm
1:45 pm
2:15 pm
Raj Thandi
2:00 pm
2:15 pm
2:15 pm
2:45 pm
Ingmar Krause
2:15 pm
2:45 pm
Yuki
2:30 pm
2:30 pm
3:00 pm
Vancity Bhangra
2:30 pm
2:55 pm
Vancouver Ki Society
2:30 pm
3:00 pm
Sticks n' Skins
2:30 pm
3:00 pm
Ginalina
2:45 pm
2:45 pm
3:15 pm
Jan-Michael Reyes
3:00 pm
3:00 pm
3:30 pm
Buckman Coe
3:15 pm
3:15 pm
3:45 pm
Music with Marnie
3:30 pm
3:30 pm
4:00 pm
Purple Pirate
3:45 pm
3:45 pm
4:15 pm
Kunda Africa
3:45 pm
4:15 pm
Nakajima Duo
3:45 pm
4:10 pm
UBC Quidditch
3:45 pm
4:15 pm
Danilo Ibarra
4:00 pm
4:15 pm
4:15 pm
4:45 pm
Harrison Lee
4:15 pm
4:45 pm
Shan Dai
4:30 pm
4:30 pm
5:15 pm
Rumba 7
4:45 pm
4:45 pm
5:15 pm
Mariachi del Sol
4:45 pm
5:15 pm
Tammy Wood
5:00 pm
5:15 pm
5:15 pm
5:45 pm
Music with Marnie
5:30 pm
5:30 pm
6:00 pm
Toque Flamenco
5:30 pm
6:00 pm
Kunda Africa
5:30 pm
5:55 pm
Vancouver Ki Society
5:45 pm
5:45 pm
6:15 pm
John Chang
6:00 pm
6:00 pm
6:30 pm
Shiamak Dance Team
6:15 pm
6:30 pm
6:45 pm
6:45 pm
7:15 pm
Pailin Chongchitnant
7:00 pm
7:15 pm
7:15 pm
8:00 pm
Dragonette
7:30 pm
7:30 pm
8:30 pm
This is a ticketed event.
Compass by Cindy Mochizuki
7:45 pm
8:00 pm
8:15 pm
8:30 pm
8:30 pm
9:45 pm
Tokyo Police Club
8:45 pm
9:00 pm
9:15 pm
9:30 pm

YVR Main Stage

Global Village Stage

Coast Capital Savings pop UP zone

Minoru Stage

Sport PopUp

Culinary Stage

Kids World

Bamboo Theatre

Imagination World at the Library

Performance Hall at the Cultural Centre

FESTIVAL SPONSORS

We are offering a limited number of quality sponsorship opportunities to companies who want to engage with culturally diverse demographic. Each opportunity will be unique and your brand will be a stand out.

Presenting Sponsor

Stage and Zone Sponsors

Community Sponsors

Accommodations Sponsors

Media Sponsors